Тарасу Петриненку 70

avatar

10 березня виповнилось 70 років видатному українському співаку Тарасу Петриненку.

зображення зі сторінки артиста у фейсбук

Він є одним з небагатьох справжніх творців, що по праву своєю творчістю отримали звання "Народний артист Україні". Останні роки про нього згадують не часто, адже він не відповідає ні політичній, ні попкультурній кон'юнктурі сьогоднішнього часу.

Він не намагається ухопитись за тренди й вихопити шматок нової популярності на хвилі нового відкриття української музики 90-х, так само як це робить Павло Зібров та Степан Гіга. Тарас Гаринальдович не переймається довготривалою відсутністю уваги медіа, а займається своєю творчістю і не заграє із політикою. Оскільки за багаторічну творчу кар’єру виконавцю не бракує прихильників.

Творчість Тараса Петриненка вирізняється своєю мелодійністю і душевністю. За цим критерієм в українській естраді він може позмагатися хіба що з Миколою Мозговим. Його пісні пройшли через усе покоління незалежності нашої країни та завжди мають глибокий зміст і не мають присмаку дешевості та вульгарності. Вони як вино, яке розсмакуєш лише з часом, коли стаєш дорослішим і більше розумієшся на житті.

Найвідомішою піснею співака є "Україна". Це пісня яку чув майже кожен українець. Свого часу її вивчали й в школі. Й чимало людей знає її напам’ять. Відносно недавно її окремо переспівали СКАЙ та Марина Круть. Раджу послухати ці чудові кавер версії.

Проте Тараса Петриненка не можна назвати співаком однієї пісні. Це доводить уся його творчість. "Земля — блакитний м’ячик", "Пісня про пісню", "Господи помилуй нас" теж посідають видатне місце в історії української естради.

Ознайомитись із різноманітністю творчістю ювіляра можна через дві збірки найкращих пісень.

Альбом "Тарас Петриненко. Рок-легенди України"

Та альбом "Краще".

https://open.spotify.com/album/3vsV21b7YKM0yGqMFMkyng

Окрім того, на ютуб є ранній альбом 1989 року під назвою "Я професійний раб" записаний із колективом Гроно. Ця платівка має гостросоціальний зміст актуальний для нового періоду початку відродження української національної самосвідомості.

musicuabadgesmal.png



0
0
0.000
1 comments