Bouquet Kyiv Stage 2023 +VIDEO: Фестиваль високого мистецтва (UA-EN)

avatar
(Edited)

Привіт, друзі!
У ці вихідні я відвідала український мультидисциплінарний фестиваль Bouquet Kyiv Stage 2023, який традиційно в серпні, вже вшосте, відбувається на території Національного заповідника "Софія Київська".

Hello, dear friends!
This weekend, I visited the Ukrainian multidisciplinary festival Bouquet Kyiv Stage 2023, which every year takes place in August on the territory of the National Sanctuary Complex 'Sophia of Kyiv'. You can find more detailed information about this festival in English here.

Враження від програми фестивалю неймовірні. Вона включала в себе концерти академічної української музики й електроакустичного перфомансу, камерні театральні вистави, виставки, кінопокази, поетично-літературні читання, інтелектуальні бесіди тощо. Це справді фестиваль високого мистецтва, який щороку, починаючи з 2018 року, під захистом тисячолітніх стін Софії Київської об'єднує в букет усіх поціновувачів української культури.

My impressions of the festival program are incredible! It included concerts of academic Ukrainian music and electro-acoustic performance, chamber theater performances, exhibitions, film screenings, poetic and literary readings, intellectual discussions, etc. This is a truly High Art Festival, which every year, starting in 2018, under the protection of the thousand-year-old walls of Saint Sophia Cathedral, unites all connoisseurs of Ukrainian culture in a bouquet.


The Museum 'Metropolitan House' / Києво-Софійський митрополичий будинок

Емблемою фестивалю є символ Букету, створений видатним київським художником Олександром Дубовиком, в творчості якого цей символ присутній на всіх його роботах. Букет як ідея цілісності, єднання, гармонії та краси, прагнення до Світла у протистоянні темряві. Саме цей символ свого часу було покладено в назву фестивалю та його концепцію.

The emblem of the festival is the symbol of the Bouquet, created by the outstanding Kyiv artist Oleksandr Dubovyk. This symbol is present in all his artwork. Bouquet as an idea of integrity, unity, harmony, and beauty, a desire for Light.


White Bouquet. Symbol of the Festival / Білий Букет. Символ Фестивалю

Учора в рамках фестивалю в Софійському Соборі відбулася цікава й пізнавальна екскурсія "Русь-Україна в родинному колі Європи", що супроводжувалася музичним супроводом вокального ансамблю солістів "Благовість".

Source

The Ensemble of Soloists 'BLAGOVIST' (Kyiv) performs the music of the Ars Nova

Внутрішня естетика собору, духовна музика й історія про те, яку роль Русь-Україна відіграла у становленні майбутніх європейських держав у цілому і заснуванні відомих європейських монарших династій зокрема, сплітались в єдиний букет дивовижної краси слова, звуку та художніх образів.


Central entrance to St. Sophia Cathedral (1011-1018) / Центральний вхід до Софійського собору


One of the arches with frescoes of the St. Sophia Cathedral / Одна з арок з фресками Софійського собору

Маю зазначити, що перебування в храмі щоразу викликає у мене неймовірне захоплення від стародавніх фресок і мозаїк. А ще це невимовне відчуття благодаті та гармонії, спокою і невидимих вібрацій вишуканої простоти божественної величі, молитовного духу і неймовірного Світла, сконцентрованих в образі Богоматері Оранти.


The Virgin Orans, Oranta (The Great Panagia) in the Saint Sophia Cathedral in Kyiv / Славетний образ Богоматері Оранти Софійського собору

Попри шалену спеку, фестиваль відвідало чимало гостей. Скажімо, на концерті, присвяченому 30-річчю київського камерного оркестру "Камерата" ніде було яблуку впасти (тому яблука лишалися на деревах, а здебільшого в митрополичому саду поодиноко падали груші, до речі, дуже смачні).

Значно менше було глядачів на майдачику кінопоказів. Але це має певне пояснення. Адже фільми, які демонстрували в рамках "Кінобукету", було дуже боляче сприймати в контексті естетичної краси звуку, який долинав з концертного майданчику. Усі фільми були пов'язані зі страшними реаліями війни Росії проти України.

І хоча я й потрапила на передпоказ фільму "Відблиск" Валентина Васяновича, який дуже хотіла подивитися, але додивитися його до кінця не змогла. Але не через специфічну кіномову режисера чи те, що ця художня стрічка триває понад 2 години. Насампред тому, що неймовірно складно в свідомості сумістити в одне ціле високі твори класиків української музики Станковича, Сільвестрова, Зубицького, Козаренка й Гаврилець із жахливими кадрами жорстокої, брутальної реальності війни, яку принесла Росія в наш Дім ще до початку повномасштабного вторгнення. І на цьому перетині думок про Світло і темряву, про Духовність і Варварство приходить беззаперечне розуміння того, що ця екзистанційна війна насамеперед точиться за культуру і світогляд. І саме в стінах заповідника "Софія Київська" приходить це чітке усвідомлення.

Thank you for visiting. Have a wonderful week!



0
0
0.000
2 comments