Concert at Squat17b (Bar). Ukrainian poetry, philosophy and baroque music / Позачасовий Григорій Сковорода (UA-EN)

avatar
(Edited)

Привіт, друзі!
Хто цікавиться культурним життям у цілому, і українським зокрема, той знає, що у грудні, попри війну, в Україні стартували різноманітні івенти, приурочені 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди.

Hello friends!
Yesterday I attended a cultural event dedicated to the 300th anniversary of the birth of the outstanding Ukrainian humanist of the 18th century, philosopher, poet, musician and multi-instrumentalist Hryhoriy Skovoroda.

Прикметно, що вже вдруге, від 2014 року, Росія приходить до нас кровопролитною війною на святкування українцями знаменних дат її великих геніїв. У 2014 — на 200-річчя Тараса Шевченка, і тепер на ювілей нашого гуманіста, мандрівного філософа, поета, музиканта і мультиінструменталіста Григорія Варсави (псевдонім Сковороди).

In the spring of 2022, the Russian occupiers destroyed the museum of Grigory Skovoroda in Skovorodynivka, Kharkiv region. As part of all cultural events for the 300th anniversary of Hryhoriy Skovoroda, Ukrainians collect money for this museum.

Вітанням від духовно убогої й ненависницької в світі нації нашому філософу в його ювілейний рік стало знищення Росією музею Григорія Сковороди у Сковородинівці на Харківщині. Але ми титани, бо вже ініціювали і почали збір коштів на відбудову музею. Зокрема, і від організаторів марафону подій, присвячених святкуванню 300-річчя філософа, який має назву "Сквот Божественних пісень".


Бесіда з київським філософом Тарасом Лютим, між іншим, теж цьогорічним ювіляром

The organizer of the event (Open Opera Ukraine) represented the concert program with Ukrainian baroque music. This event took place in a chamber format in the art space of the Squat17 bar in the very center of the capital of Ukraine. By the way, Squat17b is the only ruined bar in Kyiv.

Так от, учора мені вдалося потрапити на conversaziоne цього культурно-мистецького марафону y Squat17b. Організатор зустрічі Open Opera Ukraine підготував цікаву програму, де органічно поєдналися сковородинська поезія й філософія, а також українська барокова музика.


Для цієї події спеціально було привезено спінет і залучено вокалістів проєкту Open Opera Ukraine

Зустріч відбулася у камерному форматі в мистецьких стінах колишнього сквоту, а нині андеґраундного бару в самому центрі столиці. До речі, Squat17b єдиний в Києві ruined bar.

Цим дописом я приєднуюся до ініціативи #fridaypoem від @lilideleopolis. Звісно, що поезія, якою сьогодні хочу поділитися з вами, — це глибокі й мудрі думки ювіляра Григорія Сковороди, висловлені у художній формі. Але я вирішила розмістити їх аж у кінці допису, як своєрідну коду.

Трішки про атмосферу культурного івента. Випадкових людей тут не було, бо подія потребувала попередньої реєстрації. Та й місць у барі не так і багато. Під час події бажаючі мали змогу замовити собі авторський коктейль від закладу, що має назву "Сад Сковороди" на французькому кальвадосі. Бо наш Савович дуже шанував символ яблука як алегоричний образ кола та руху, і початку християнського світу.


"The Garden of Skovoroda" cocktail on French Calvados Slaur Sardet Maitre Pierre

Божественний смак цього коктейлю передати не можу, лише фото. До того ж це такий собі 2in1. Бо замовивши цей напій, ви даруєте собі трішки мирської насолоди, а Григорію Савовичу донатите на його музей у Сковородинівці. Круто, правда?

I could not photograph this art object hanging on the wall of Squat17b in good quality because of the lighting. That's why I borrowed it from the author.


Russian ballet by Asya Krasilnikova

Being the most popular symbol of russian culture, ballet strives for purity and spirituality. Now, it was turned into a weapon. Generation by generation russians were raised with imperialist intentions bringing ongoing wars and conquests. Anything russian - kills.

Цей арт-об'єкт, що висить на стіні Squat17b, в нормальній якості мені сфотографувати не вдалося через освітлення. Тому я запозичила його у авторки, Асі Красильникової. Вражаючі мінімалізм, лаконізм і глибина меседжу. Краще і не скажеш. Люблю таке мистецтво.


Трішки інтер'єрних дизайнерських рішень від Squat17b

І наостанок — музика. Бо українське бароко, наші духовні канти — це божественне звучання гармонії сфер.


A fragment of the performance of spiritual chants accompanied by a spinet. Ukrainian baroque music

Ну і обіцяна кода. "Коли в душі є сад..." Відчуйте тонкий мелодизм поезії мудрого поета.

ЧИСТИЙ МОЖЕШ БУТЬ СОБОЮ…

Чистий можеш буть собою,
То нащо тобі броня
І шолом над головою?
Не потрібна і війна.
Непорочність — ось тобі броня,
А невинність — крем'яна стіна.
Щит, меч і шолом — буде тобі бог.
Світе, світе безпорадний,
Вся надія — угорі,
Маєш сумнів — то нещадний
Вихор розмете на прі.
Непорочність — се Сігор, повір,
А невинність — ось небесний двір.
Там побувай і там почий.
Бомб се місто не боїться,
Ні підступності, ні стріл.
Хитрих мін не застрашиться,
Ні пожежі, ані стрільб.
Непорочність — ось де діамант,
А невинність — ось священний град.
Там побувай і там почий.
Ворога в сім граді люблять,
їм віддружують тепло,
Силу для чужого гублять, —
І не відають про зло.
Де ж такий чудовий, пишний град?
Сам ти град, коли в душі є сад,
Святому духу храм і град.

Григорій Сковорода

Thank you for your visit and for reading me!



0
0
0.000
13 comments
avatar

Дякую за насолоду для ока, розуму і душі.
Ось ще одне місце, яке обов'язкове для відвідання гостям столиці... Там або дуже крутий інтер'єр, або ви дуже добре зловили акценти.
Трохи заздрю, бо поєднання філософії, музики бароко та смачного вина — це смачно. У нашому місті теж відбувалися гарні події, але через хворобу я все пропустила 😭😭😭

0
0
0.000
avatar

Дякую вам за те, що продовжуєте читати. ☺️ Місце справді атмосферне. Рекомендую для відвідування. Тим паче, що воно знакове тим, що колись там був сквот. У Києві таких "точок" не так вже і багато. Мій друг художник розповідав про легендарний сквот "Парижська комуна", де на початку 90-х збиралася мистецька богема. Він часто там бував, поки не розігнали всіх. Думаю, що Squat17b у дизайні й по духу дещо відтворює ту естетику.

0
0
0.000
avatar

Дякую за цікаву інфу, я до речі вперше сьогодні почула це слово "сквот". У Вікіпедії трішки підчитала, там якраз йдеться про Паризьку комуну. Цікава взагалі тема. Адже на світі так багато покинутих будинків, які фактично не потрібні власникам.

0
0
0.000
avatar

До речі, тут на Хайві є група, Urban Exploration, де народ постить круті історії і власні фото покинутих будинків. Я рік тому писала про команду з країн Балтії, які шукають такі "об'єкти" по всій Європі. В їхній "колекції" найунікальніші будівлі: і величні замки, і аристократичні будинки, покинуті готелі, старезні лікарні, навіть каплиці та цвинтарі.

0
0
0.000
avatar

А я пригадую цю вашу статтю!!!
І спільноту також знаю. У моєму селі є купа покинутих будинків, але чесно кажучи я не знаю, що про них писати:) Адже це не є пам'ятки історії чи архітектури, а прості сільські хатки.

0
0
0.000
avatar

Але, як каже мій один товариш, "це є жизнь". :) Бо історії покинутих просторів — це історії покинутого життя, якоїсь його часточки. І не так важливо, чи це якийсь палац, чи проста сільська хата. Бо там, і там жили люди.

0
0
0.000
avatar

Lolol nice russophobic hatred, let it fill your soul!

0
0
0.000
avatar

Great to hear you could attend this event.
Such a beautiful artworks around, the atmosphere is wonderful. The cocktail 🍸 looks delicious 😋
Thanks for sharing this with us. 👋🏻😊
Have a great Saturday ☀️🌺🌸

0
0
0.000
avatar

Яка Ви молодець, @ganya.grak, стільки пишете про мистецтво!!! Я захоплююсь вашими різноманітними постами!!!

0
0
0.000